Repertuārs

Reiz Jaungada naktī

Pirkt biļetes no 28€
Image of a play
sena komēdija par iemīlēšanos

Jau septīto sezonu, tuvojoties gadumijai, teātra klubs “Austrumu Robeža” skatītājus priecē ar, iespējams, visu laiku populārāko Jaungada komēdiju – Emīla Braginska un Eldara Rjazanova 1969. gadā rakstīto lugu “Vieglu garu! vai Reiz jaungada naktī…” (“С лёгким паром! или Однажды в новогоднюю ночь…”), ko “Austrumu Robežā” 2017. gada ziemā iestudēja Voldemārs Šoriņš.

Pasēdēšana sākas ar vienu.. pēc tam ar vēl vienu.. un varbūt vēl vienu.. Tālākam skaitam nav nozīmes. Cilvēkam nav jābūt alkoholiķim, lai sirsnīgu draugu pulkā jaunā gada gaidās, pacilātā aizgrābtībā sasniegtu dvēseles stāvokli, kad katrs cilvēks kļūst biedrs un brālis, līdz nemanāmi pienāk brīdis, kad šie laikabiedri izplūst maigā miglas plīvurā kā mātes klēpī. Bet pats sajūtu nesējs, šķērsojot laika un telpas robežas, var attapties diezgan attālā vietā no sākotnējā punkta. Šajā gadījumā – Ļeņingradā, kas nemaz neatrodas blakus Maskavai, bet kur viss tāpat ir tipveida, blokveida un sērijveida. Un tas ir izskaidrojums, ka var atgadīties visneticamākie notikumi, kas beigu beigās noved pie skaistākā, ko cilvēks var piedzīvot – pie mīlestības.

Iestudējuma režisors Voldemārs Šoriņš uz slaveno darbu, kura ekranizācija ir neatņemama Vecgada vakara TV programmas komponente, veras ar vieglu smaidu: “Mēs nerādīsim kino. Mēs parunāsim par padomju laika vienoto domāšanu un dažiem labiem pārpratumiem, ko šī sistēma spēja nodrošināt. Mēs ilustrēsim tos laikus, bet neaizmirsīsim, ka dzīvojam pavisam citā tūkstošgadē, pavisam citā iekārtā, bet, kā jau nojaušam, mīlestībai nav ne valstisku, ne sistēmisku, ne laika robežu”.

Pirmizrāde

2017. gada 14. decembrī

Režija

Voldemārs Šoriņš

Kostīmi

Kārlis Anitens

Lomās

Lukašins – Imants Pakalnietis vai Madars Zvagulis, Nadja – Zane Burnicka, Ipolits – Kārlis Anitens, Gaļina – Zane Vaļicka, Taņa – Anna Šteina, Vaļa – Līga Robežniece

Scenogrāfija

Kārlis Anitens