Repertuārs

Ļubova Orlova. Dīva. PSRS

Pirkt biļetes no 18€
Image of a play
jeb  ORLOVA. ANDRA BĒRZIŅA SIEVA

Dokumentāls kabarē 2 daļās

Kinematogrāfs 20. gadsimta 30. gados PSRS – vietā, kurā “nebija ne Dieva, ne seksa”, sapņoja par savas, padomju Holivudas radīšanu – lai ir kā Amerikā, tikai labāk! Tauta taču bija jāiedvesmo jaunai, skaistākai dzīvei, gaišākai nākotnei. Holivuda netika radīta, toties mega zvaigzne gan. Viņas vārds ir Ļubova Orlova.

Tautas dievinātā Ļubova iemirdzējās filmā “Jautrie zēni” un vēl 17 padomju kinolentēs, tādējādi ieejot vēsturē kā pirmā un vienīgā PSRS dīva. Tiesa, režisors un vēlāk arī aktrises vīrs G. Aleksandrovs šo sava laika simbolu radīja kā līdzību citai, jau esošai dīvai – Marlēnai Dītrihai. Amerikā satiktās zvaigznes fascinēts, viņš pat Ļubas matus lika pārkrāsot blondus, piešķīra viņai līdzīgus iniciāļus – M.D. un filmā “Cirks” Mērija Dikinsone, jau dejoja un dziedāja kā M. Dītriha.

Šoreiz mūsu tikšanās vieta nav ne Krievija, ne Amerika, bet gan Latvija! Krievu aktrise, kas reiz bija precējusies arī ar latvieti –  A. Bērziņu. Staļina favorīte, PSRS Tautas skatuves māksliniece Ļubova Orlova ar savu laikabiedri, līdzinieci un sāncensi – pasaules dīvu M. Dītrihu satiksies tepat Rīgā.

Jāpiebilst, ka Marlēna teātra klubā Austrumu Robeža viesojas ne pirmo reizi. 2001. gadā veidoto izrādi “M.Dītriha.Caurbraucot” un 2006. gadā iestudēto “Pikanto zvaigzni”, kur dīvas ceļi krustojās ar L. Minelli un A. Pugačovu, savulaik noskatījušies jau daudzi tūkstoši cienītāju. Un nu – dokumentālās fantastikas seriāls turpinās!

P.S. Reiz Orlovu mēģināja nogalināt ar saindētām rozē – neizdevās. Reiz Orlovas vārdā nosauktais kuģis, kas kā vecs un savu laiku nokalpojis vraks tika vilkts uz sagriešanu, bet norāvās no tauvas un pazuda pasaules jūrās. Neviens negrib mirt. Bet Dīvas grib dzīvot mūžīgi. Un tāpēc mēs turpināsim spodrināt to nerūsējošo slavu.

Mūsu dokumentālā kabarē vintāžas burvīguma caurstrāvotā gaisotnē būs redzami fragmenti no leģendārajām padomju laika filmām, skanēs populāras un iemīļotas melodijas aktieru izpildījumā.

Muzikālais noformējums – Valdis Zilvers

Pirmizrāde

2017. gada 5. oktobrī

Režija

Dita Balčus, Raimonda Vazdika

Kostīmi

Ināra Gauja

Lomās

Karina Lučiņina, Raimonda Vazdika, Jānis Jarāns

Scenogrāfija

Ināra Gauja